شیشه خم

شرکت شیشه تتراگلس ارائه دهنده با کیفیت‌ترین محصولات شیشه‌ای در ایران است. این شرکت با بیش از یک دهه فعالیت در واردات و تولید محصولات مختلفی نظیر درب شیشه‌ای، کابین دوش، پارتیشن شیشه‌ای، نرده شیشه‌ای، شیشه سکوریت و … قادر به انجام چندین هزار پروژه در طول سال‌های فعالیت خود بوده است.

شیشه‌های خم در ابتدا در زمانی که بسیاری از طراحان داخلی متوجه مزایای این شیشه‌ها نسبت به شیشه‌های تخت قدیمی شدند و فهمیدند که می‌توان از آن‌ها در بخش‌های مختلف محوطه‌ها استفاده کرد، ساخته و به بازار عرضه شدند. البته امروزه بیشتر شیشه‌های تولید شده که به منظور استفاده‌های مختلفی تولید می‌شوند به صورت تخت طراحی و ساخته می‌شوند.

شیشه‌های خم که به نام شیشه‌های منحنی هم شناخته می‌شوند، بیشتر در اتومبیل‌ها (در بخش‌هایی مانند شیشه چراغ‌های عقب و جلو و شیشه جلو ماشین)، ساختمان‌های تجاری، خانه‌ها، گنبدهای شیشه‌ای، درهای گردان، آسانسورها، ویترین‌ها و بسیاری از سازه‌ها و سطوح شیشه‌ای دیگری هم به کار می‌روند.

چرا شیشه خم تتراگلس؟

شیشه‌های خم ارائه شده توسط تتراگلس، از بهترین مواد اولیه و با دقیق‌ترین و باکیفیت‌ترین ابزارها ساخته شده‌اند.

شیشه‌های خم چگونه ساخته می‌شوند؟

در واقع این شیشه‌ها زمانی که گرم و گداخته هستند خم می‌شوند. البته اگر این شیشه‌ها برای استفاده‌های مشخصی تولید می‌شوند، می‌توان به آن‌ها شکل‌های خاصی هم داد؛ حتی گاهی می‌توان ضخامت این شیشه‌ها را کم‌تر کرد و وزن آن‌ها را کاهش داد. شیشه‌های خم شده می‌توانند کارهای معماران و طراحان داخلی را به صورت راحت‌تر و زیبایی انجام دهند.

نصب شیشه‌های خمیده کمی مشکل بوده و در صورتی که ضخامت بالایی داشته باشد، وزن آن هم نسبت به سایر شیشه‌ها بیشتر می‌شود؛ اما با این حال این شیشه‌ها در مکان‌های مختلف و در دکوراسیون‌های متفاوت و متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند و دلیل این امر، ساخته شدن آن‌ها به شکل‌های مورد نیاز و در اندازه‌های مناسب است؛ زمانی که به شیشه‌ها انحنا و شکل داده می‌شود، آن‌ها این قابلیت را پیدا می‌کنند تا زیبایی بیشتری به نمای ساختمان‌ها و دکوراسیون فضاهای داخلی بدهند.

مزایای استفاده از شیشه خم

1.زیبایی

شیشه‌های خم می‌توانند یک نمونه زیبایی خاص را به شما هدیه دهند. این شیشه‌ها یک خاصیت تطبیق پذیری و انعطاف پذیری در خود دارند که باعث می‌شود تا این شیشه‌ها بتوانند در هر نقطه‌ای از منازل و محل کار و در هر شکل و نوعی از دکوراسیون‌ها استفاده شوند و سطح بی سابقه‌ای از خلاقیت را برای شما به ارمغان بیاورند.

این شیشه‌ها اختیارات بیشتری به معماران و طراحان داخلی داده و باعث می‌شوند تا آن‌ها بتوانند انتخاب‌های متنوع‌تری در زمینه شیشه داشته باشند و از اشکال مختلف شیشه‌ها برای ایجاد جلوه‌های بسیار جذاب و زیبا بهره ببرند.

2.مقاومت و دوام

پنل‌های شیشه‌ای خم شده مقاومت بسیار بیشتری نسبت به شیشه‌های معمولی دارند. به دلیل این که حمل و نصب شیشه‌های خم نسبت به شیشه‌های تخت بسیار سخت‌تر و چالش برانگیز بوده پس این نیاز به وجود می‌آید تا این شیشه‌ها ایمن‌تر تولید شوند. شیشه‌های خم برای ایمن شدن به صورت شیشه سکوریت ساخته می‌شوند. در صورت مقاوم بودن شیشه‌ها، آن‌ها دیرتر به مشکل بر می‌خورند و در نتیجه باعث می‌شوند تا کم‌تر به تعمیر احتیاج پیدا کنید و به هزینه‌های زیادی بر نخورید.

همچنین شیشه‌های خم را می‌توان با روشی به نام خنک‌سازی هم مقاوم‌تر کرد.

3.شفافیت

شیشه‌های خم هر چقدر هم که با شیشه‌های ساده و معمولی تفاوت داشته باشند، اما باز هم با آن‌ها یک شباهت بزرگ دارند؛ شیشه‌های منحنی نیز درست مانند شیشه‌های دیگر شفافیت دارند. ماهیت شفاف این شیشه‌های خم به طراحان این امکان را می‌دهد تا آن‌ها بتوانند با جریان نور بازی کنند و جلوه‌های بسیار جالبی را به وجود بیاورند و حتی میزان نور طبیعی که از داخل می‌تابد را به حداکثر برساند. نور طبیعی می‌تواند در داخل ساختمان فضای مطبوع‌تری را ایجاد کرده و آن‌را برای ساکنان دلنشین‌تر کند.

چند مورد از کاربردهای رایج شیشه‌ خم

شیشه‌های خم را تقریبا در هر جایی و در هر بخشی از دکوراسیون به کار برد. شیشه‌های خم می‌توانند منظره‌های جالبی را ایجاد کرده و بر روی هر سطحی که دارای قوس باشد می‌توانند جایگذاری شوند. سطوح ویترین، یخچال، کابینت، هود، کابین‌های آسانسور شیشه‌های و کابین دوش، تنها چند مورد از سطوحی هستند که می‌توان بر روی آن‌ها شیشه‌های خم را نصب کرد.

1.پنجره‌های منحنی

نوع خاصی از پنجره‌ها وجود دارند که با یک نوع خاصی از انحنا و قوس ساخته می‌شوند؛ این نوع از پنجره‌ها در داخل قاب خود، به شیشه‌های خم شده احتیاج دارند.

2.آسانسورهای شیشه‌ای

آسانسورهای شیشه‌ای یکی از مدرن‌ترین المان‌هایی هستند که امروزه در ساخت و طراحی ساختمان‌ها به کار می‌روند. از آنجایی که کابین این آسانسورها باید شکل جمع و جوری داشته باشند، پس باید از شیشه‌های منحنی برای پوشاندن دور تا دور کابین استفاده شود. این شیشه‌ها می‌توانند کارآمدی بالایی برای ساخت کابین آسانسورهای کوچک‌تر، قابل‌ کنترل‌تر و سبک‌تر داشته باشند.

3.پارتیشن‌های شیشه‌ای

پارتیشن شیشه ‌ای امروزه به یکی از لوازم محبوب در صنعت طراحی داخلی تبدیل شده است. پارتیشن‌ها برای تقسیم بندی فضاهای فلت و مسطح، یکی از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌آیند. یک نوع از پارتیشن‌های شیشه‌ای که به صورت نوین طراحی شده و ظاهر جالب و زیبایی هم دارد، پارتیشن شیشه‌ای منحنی است؛ این طرح از پارتیشن‌ها بسیار خلاقانه‌تر و متنوع‌تر از پارتیشن‌های معمولی ساخته شده با شیشه‌های صاف هستند.

4.آکواریوم

اگر شما هم مانند بسیاری از مردم دیگر از شکل ساده و تکراری آکواریوم خود خسته شده‌اید، حتما به تهیه آکواریوم‌های منحنی فکر کنید. آکواریوم‌هایی که به جای شیشه‌های صاف، از شیشه‌های منحنی ساخته شده باشند، زیبا، خلاقانه و شیک به نظر می‌رسند.