شیشه‌ رنگی بین کابینتی

یکی از مصارف اصلی شیشه‌های رنگی استفاده و نصب این شیشه‌ها در فضای ما بین کابینت است. یعنی بعد از اندازه گیری دقیق فضای بین کابینت با متر و تراز لیزری (حتی در صورت لزوم الگوبرداری) و نقشه برداری جاسازی ها از قبیل کلید، پریز، علمک گاز، حوله خشک کن و شیشه سکوریت انجام می شود و سپس لمینیت و با چسب مخصوص در محل نصب می گردد. شایان ذکر است که شیشه‌های بین کابینت تتراگلس، به خصوص شیشه‌های پشت گاز تماما تمپرد 700 درجه هستند و در برابر حرارت شعله گاز و ضربه کاملا مقاوم و ایمن می باشند. شیشه‌های رنگی سکوریت تتراگلس تماما تمپرد 700 درجه هستند ( در صورتی که اغلب شیشه‌های سکوریت کارخانه‌های ایران با درجه حرارت 450 تمپرد می شوند و دارای مقاومت کمتری نسبت به تمپرد 700 درجه هستند) یعنی 11 برابر ضخامت خود شیشه دارای مقاومت هستند.

شیشه‌های رنگی بین کابینت اغلب از نوع لاکوبل (براق) هستند و ضخامت مورد استفاده بدون لمینیت، 6 میل و با پوشش لمینیت و چسب خور پشت شیشه حدود 8 میل از سطح دیوار پشتی فاصله می گیرند. زیرکار مناسب برای نصب شیشه‌‎های رنگی بین کابینت باید صاف باشد و نیاز به سطح صیقلی نیست. خلل و فرج تا 3 میل مشکل ساز نیست. غالبا شیشه‌های رنگی بین کابینتی را روی سطح کاشی، سرامیک، گچ و ام دی اف نصب می کنند. شیشه‌های بین کابینتی تتراگلس از لحاظ رنگ و طرح دارای تنوع بسیار زیادی است و حتی قابلیت ساخت و تولید شیشه‌های رنگی با رنگ خاص مورد نظر شما نیز وجود دارد.

کارشناسان شیشه رنگی تتراگلس تماما دارای مدارک کارشناسی یا کارشناسی ارشد معماری هستند و تنها با تماس شما در محل پروژه حضور به عمل آورده، متره برآورد انجام شده و مشاوره و طراحی رایگان صورت می پذیرد.

قابل توجه جامعه مهندسین، انبوه سازان، برج سازان، آرشیتکت ها و معمارین عزیز، تتراگلس برای شما تخفیف همکاری لحاظ کرده است.

متقاضیان شیشه های رنگی در شهرستان و شهرهای اصفهان، رشت، قم، کرج، تبریز، زنجان، شیراز، سنندج، چالوس، ابهر، همدان، آمل، اهواز با ما تماس بگیرید.

تاریخچه شیشه رنگی

شیشه حدود 3600 سال پیش از میلاد مسیح در مصر باستان ساخته شد که به علت وجود ناخالصی های زیاد، نور از آن عبور نمی کرد. شیشه‌های رنگی هم از زمان‌های گذشته تولید و مورد استفاده قرار می گرفت. تهیه، تولید و استفاده شیشه‌های رنگی به اوایل قرن 19 میلادی باز می گردد. در قرن 19 میلادی از شیشه‌های کریستال رنگی در ساخت لوستر، ظروف، داخل پنجره‌ها و درب‌ها و صنایع دستی استفاده میشد. در واقع با گسترش روز افزون علم معماری و نیاز شدید به معماری برای ساخت فضاهای بزرگ و خاص از قبیل کلیسا، نمایشگاه و منازل بزرگ عیان و اشراف، ساختمان‌های دولتی بزرگ از قبیل مجلس، کتابخانه‌های بزرگ و … نیاز به استفاده از شیشه‌های گروه های رنگی بیشتر و بیشتر می شد.

گروه‌های مذهبی، افراد ثروتمند، سران و بزرگان کشور، روسای کلیسا در ساخت و معماری بناهای خود از وجود شیشه سازان مطرح و به نامی همچون لوییس کامفورت تیفانی (Louis Comfort Tiffany 1848-1933) و جان لافرژ (John Lafrage 1835-1910) بهره می جستند. در حال حاضر حتی با گذشت چندین دهه، نام آقای تیفانی به عنوان یک سبک حائز اهمیت در شیشه‌های دکوراتیو به کار می رود.

در واقع نور و رنگ دو جزء مهم در دکوراسیون و معماری هستند، هنرمندان و معماران در گذشته به این موضوع آگاه بودند. معماران قدیمی در ایران نیز به این موضوع واقف بودند و به همین دلیل از درب و پنجره‌های مشبک با شیشه‌های رنگی استفاده می کردند که علاوه بر زیبایی به عنوان حفاظی در برابر نور خورشید و سرمای زمستان عمل می کرد.

مزایای شیشه رنگی بین کابینت

شیشه رنگی بین کابینتی بادوام، بهداشتی و کاملاً متنوع هستند. پالت گسترده ای از رنگ های استاندارد موجود است که می توانید از بین آنها انتخاب کنید و برای آشپزخانه خود سفارش دهید. برخی اوقات این شیشه ها در بین کابینت ها کار می شوند و در برخی نقاط دیگر از سقف تا انتهای دیوار کشیده می شوند. گاهی اوقات نیز از آنها به عنوان یک نمای کوچک در اشکال مختلف استفاده می کنند.

درست است که شیشه می تواند گران تر از کاشی باشد، اما نتیجه آن خیره کننده خواهد بود. یک ظاهر مدرن، صاف، براق و رنگی است که کابینت ها، میزهای شیشه ای و وسایل را به شکلی دیدنی و جذاب به هم نزدیک می کند. دیوارهای شیشه ای بین کابینتی لک نمی شوند و در برابر رشد باکتری ها مقاوم هستند. با وجود شکاف های اندک و بدون فاصله، تمیز کردن و مراقبت از آنها نیز بسیار آسان است و شیشه فرسوده نمی شود. هنگامی که کثیف شد، به راحتی با یک پاک کننده غیر ساینده تمیز می شود و سطح آن به همان اندازه که برای اولین بار نصب شده است جلوه می کند، حتی اگر چند دهه از نصب آن بگذرد.

شما همچنین می توانید از دیوارهای رنگی و شیشه های شفاف استفاده کنید. شیشه های شفاف ارزان تر هستند و از لحاظ قیمتی عالی به نظر می رسند، اما باید توجه داشته باشید که هر آنچه را پشت سر دارد نشان می دهند. در صورت انتخاب شیشه های شفاف، باید ابتدا سطح شیشه را تمیز کنید. شیشه های رنگ شده اگرچه گران تر هستند اما قطعاً انتخاب برتر محسوب می شوند زیرا رنگ پشتی شیشه همه چیز را پنهان کرده و بسیار راحت تر می توان آن را مهر و موم کرد، و از ورود گرد و غبار و مگس های مزاحم جلوگیری کند. فراموش نکنید که برای کسب بهترین نتیجه، با یک متخصص همراه شوید. یک شرکت حرفه ای را انتخاب کنید که در اجرای این نوع پروژه ها آگاهی لازم را داشته باشد.

شیشه رنگی بین کابینتی یک سرمایه گذاری عالی در زیبایی شناسی آشپزخانه شما است.

.قابل ذکر است که استفاده از شیشه رنگی در تمامی کابینت ها قابل اجرا است اما پیشنهاد ما استفاده در کابینت های براق مانند کابینت های گلاس و کابینت ام دی اف است

شیشه های رنگی محصول به روز دکوراسیون داخلی است که در اروپا و آمریکا چندین سال است مورد توجه و استفاده قرار گرفته و فیدبک آن ذهنیت طراحان و معماران ما را برای استفاده از این متریال در طراحی های خود تحت الشعاع قرار داده است. علاوه بر بروز بودن، مواردی از قبیل زیبایی، شارپنس و وضوح، کنتراست، یک تیکه و یکپارچگی، نصب راحت، مقاومت بالا، جاسازی های تمیز و … را می توان به آن اضافه کرد. شیشه های رنگی بسیار زیبا با تنوع بالا در رنگ و مدل هستند، به صورت یک تکه و بدون درز استفاده می شود. نحوه نصب با چسب سیلیکون روی همان سطح قبلی بدون کنده کاری و ریخت و پاش است. شیشه های رنگی قابلیت سکوریت شدن را دارا است و در مقابل ضربه و حرارت مقاوم و به نوعی ضد ضربه هستند. این موارد تنها گوشه ای از برتری شیشه های رنگی نسبت به کاشی و سرامیک است.

شرکت تتراگلس خود را موظف و ملزم به سکوریت کردن شیشه های رنگی بین کابینتی به خصوص پشت گاز میداند و درجه تمپرد و شیشه های سکوریت تتراگلس 750 درجه سانتی گراد است که به راحتی در مقابل شعله و حرارت اجاق گاز رومیزی و مبله دوام می آورد. مانند گازهای شیشه ای رومیزی، هودهای شیشه ای بالای گاز و سینک های شیشه ای که تماما در مجاورت حرارت و ضربه هستند.

تمامی شیشه های رنگی تتراگلس قابلیت عملیات سوراخکاری را دارند. هنگامی که تیم طراحی و اندازه گیری تتراگلس در محل پروژه متقاضی حضور به عمل بیاورند. نقشه تمامی جاسازی ها را برداشته و سپس در آتلیه معماری دفتر تیم طراحی روی نقشه قطعات شیشه هاعلامت گذاری شده که در آن سایز جاسازی مورد استفاده و مقیاس آن مشخص شده که تمامی این موارد توسط کارگران کارخانه به وسیله ماشین آلات جاسازی و مستر اعمال شده و سپس در صورت لزوم شیشه های سکوریت و سپس به محل پروژه انتقال داده می شوند. بنابراین هرگونه جاسازی روی شیشه های رنگی بین کابینتی امکان پذیر است.

بله، برای نصب شیشه رنگی بین کابینتینیاز به سطح صیقلی نیست بلکه نیاز به سطح صاف است. هنگامی که خلل و فرج تا 5 میلی متر هم نمی تواند شکل ساز باشد. نصاب مورد نظر با کم و زیاد کردن چسب سیلیکون هنگام نصب این شکل را مرتفع می کند و شیشه های رنگی روی همان کاشی و سرامیک قدیم بدون هیچ مشکل و زحمتی نصب می گردد.

در پاسخ به این سوال لازم به ذکر است به این نکته اشاره کنیم هر گاه شیشه های رنگی روی سطحی صاف و محکم از قبیل گچ، کناف، کاشی، سرامیک، ام دی اف و … با چسب سیلیکون نصب می گردد. به صورتی که هوا و فضای خالی مابین سطح پشتی و شیشه رنگی وجود نداشته باشد مقاومت شیشه رنگی نصب شده 3 برابر بیشتر نسبت به حالت عادی و بدون نصب است. علاوه بر این ضخامت شیشه های رنگی تتراگلس 6 میل و دارای پوشش لمینیت فایبرگلس از پشت است که علاوه بر افزایش مقاومت بالای شیشه در برابر ضربه، ممانعت از ریزش بعد از شکست در مقابل ضربه وحشتناک می کند. در حالت عادی شرکت تتراگلس شیشه رنگی بین کابینتی پشت گاز را در تمامی پروژه ها سکوریت – لمینیت می کند و الباقی قسمت ها را فقط لمینیت می کند. چرا که نیازی به سکوریت کردن باقی قسمت ها نیست. ولی در صورت وسواس و نیاز مشتری، با تقبل هزینه جزئی بیشتر قابلیت سکوریت تمامی شیشه های رنگی بین کابینت امکان پذیر است.

شیشه های رنگی بین کابینت با در نظر گرفتن سایز جام شیشه، تعداد جاسازی، شرایط حمل شیشه و موقعیت مکانی به صورت یک تکه و یکپارچه اجرا می گردد به شرط اینکه از 300 سانتی متر تجاوز نکند مگر در شرایط خاص و ویژه.