شیشه سندبلاست

شرکت شیشه تتراگلس یکی از فعال‌ترین مجموعه‌ها در زمینه واردات و ساخت محصولات مربوط به شیشه، مانند شیشه رنگی، آینه‌های رنگی، کابین دوش، آینه دکوراتیو، شیشه هوشمند و … است. تمام محصولات این شرکت توسط افراد مجرب و با دقیق‌ترین و بهترین ابزار آلات ساخته می‌شوند.

ممکن است شما از تمامی گزینه‌های متنوع و متعددی که برای به کار بردن در بخش‌های شیشه‌ای برای خانه شما در دسترس است اطلاعات زیادی نداشته باشید. شیشه‌ها بر خلاف شفاف بودنشان، می‌توانند به عنوان وسیله‌ای برای حفظ حریم خصوصی مورد استفاده قرار بگیرند، در حالی که همچنان به شما این امکان را می‌دهند تا از نور طبیعی در فضای موجود خود نهایت استفاده را بکنید.

در حال حاضر در میان صنایع، تکنیک‌هایی برای کمتر کردن شفافیت شیشه‌ها و یا سطوح شیشه‌ای وجود دارد. این تکنیک‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا فضای داخل خانه و یا اتاق خواب را، بدون این که در تاریکی فرو بروند، به مکان خصوصی‌تری تبدیل کنید.

یکی از این تکنیک‌ها به سندبلاست معروف است.

چرا شیشه سندبلاست تتراگلس؟

شرکت تتراگلس با توزیع انواع متنوع شیشه‌های سندبلاست، شما را قادر می‌سازد تا از این شیشه‌های فوق‌العاده در هر نقطه‌ای از منزل و یا محل کارتان استفاده کنید.

تکنیک سندبلاست

برای ایجاد شیشه سندبلاست در یک انبار و یا کارخانه تولید شیشه، باید از روش‌های تخصصی استفاده شود؛ در این روش نوع خاصی از شیشه‌ها انتخاب شده و در داخل دستگاه‌ها قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها نوعی از ذرات ریز (معمولا ماسه) را روی سطح شیشه قرار می‌دهند، همین امر از شفافیت شیشه کم می‌کند و به آن ظاهری “ابری” می‌بخشد.

این جریان را می‌توان کنترل و تنظیم کرد تا جلوه شیشه به صورت دلخواه دربیاید.

چرا باید شیشه‌های سندبلاست را انتخاب کنیم؟

کدر کردن شیشه‌های داخل پنجره و یا صفحه‌های شیشه‌ای، نه تنها یک حریم خصوصی ایجاد می‌کند، بلکه می‌تواند جلوه جالب و جذابی هم به فضای داخلی شما بدهد. البته این ویژگی سندبلاست کل سطح شیشه را در بر نمی‌گیرد؛ بلکه می‌تواند بخش‌هایی از شیشه، مانند نوارها و حاشیه‌های دور شیشه را به حالت شفاف باقی گذاشت.

برای مثال قسمت بالایی کابین دوشهایی که از شیشه‌های سندبلاست ساخته می‌شوند می‌توانند به حالت شفاف باقی بمانند، در حالی که قسمت‌های پایینی کابین به حالت کدر باقی می‌مانند.

از تکنیک سندبلاست بر روی چه چیزهایی می‌توان استفاده کرد؟

از تکنیک سندبلاست می‌توان بر روی هر صفحه شیشه‌ای استفاده کرد؛ از پنجره‌ها گرفته تا شیشه‌های راهروها، پارتیشن‌های شیشه‌ای و شیشه‌های کابین دوش شیشه‌ای و بسیاری از صفحات شیشه‌ای دیگری مانند شیشه‌های ساده، شیشه‌های رنگی، شیشه‌های چند جداره و یا حتی آینه‌ها را هم می‌توان سندبلاست کرد تا به ظاهر ایده آل خود برسند.

برخی از مزایای شیشه‌های سندبلاست

چه برای پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری و چه برای پنجره، کابین دوش و یا در بخواهید از این شیشه‌ها استفاده کنید، فرقی نمی‌کند؛ چرا که این شیشه‌ها مجموعه‌ای از مزایا را به شما ارائه می‌دهند. شیشه‌های سندبلاست می‌توانند چه برای محیط خانه و چه برای محیط کار، تعادل کاملی بین شفافیت و کدری را بر روی شیشه ایجاد کنند.

1.ارائه حریم خصوصی

اگر می‌خواهید در منزل یا محل کارتان یک طرح باز داشته باشید که بتواند برای شما حریم خصوصی خوبی هم به ارمغان بیاورد، شیشه سندبلاست برای شما بهترین گزینه است. از آن جا که سطح شیشه‌های سندبلاست همراه با قطعه‌های ریز تحت فشار قرار می‌گیرند، یک سطح مات تولید می‌شود که اشیاء پشتش را به وضوح نشان نمی‌دهد.

2.روشن‌تر کردن محیط

به طور معمول پارتیشن‌ها و دیوارهای شیشه‌ای که با شیشه‌های سندبلاست ساخته می‌شوند، بهترین جایگزین برای ساخت دیوارها محسوب می‌شوند. از آنجایی که دیوارها اجازه نفوذ نورهای خارج از محیط را نمی‌دهند، پس افرادی که از این دیوارها استفاده می‌کنند، برای تامین روشنایی مورد نیازشان، به نورهای مصنوعی نیاز پیدا می‌کنند. با وجود این که شیشه‌های سندبلاست کمی مات و کدر هستند، اما هنوز هم برخی از خواص شیشه را به شما ارائه می‌دهند؛ شیشه‌ها به دلیل طبیعت بازتابنده‌ای که دارند، می‌توانند نور طبیعی را از خود عبور داده و به روشنایی فضا کمک شایانی کنند.

3.صرفه جویی در مصرف انرژی

باید بدانید که یکی از خواص شیشه‌های سندبلاست این است که آن‌ها به راحتی اجازه نفوذ هوا را به داخل می‌دهند، اما اجازه نمی‌دهند تا هوا از آن‌ها خارج شود؛ پس در روزهای سرد زمستانی مطمئن باشید که گرمای داخل خانه به هیچ وجه از آن خارج نمی‌شود. همچنین در ماه‌های گرم تابستانی شما هم‌زمان با استفاده از نور خورشید، می‌‍توانید هوای خنک داخل منزلتان را هم حفظ کنید؛ همین امر، باعث می‌شود تا هزینه قبض هایتان به شدت کاهش پیدا کند.

4.قابلیت سفارشی سازی و تطابق آن با هر نوعی از طراحی

با رواج این سبک از شیشه سازی، این فرصت به وجود می آید تا همه بتوانند هر بخش و سطح شیشه ای را که می خواهند، به صورت سندبلاست دربیاورند. از آنجایی که معمولا تمامی محصولات شیشه ای در طرح ها و شکل های مختلفی تولید می شوند، پس شما می توانید از بین چندین طرح مختلف موجود، آن هایی را که با نیازها و سلایقتان مطابقت دارند را انتخاب کنید.

لازم است بدانید که میزان کدر بودن شیشه های سندبلاست، قابل تنظیم هستند. شیشه های نیمه شفاف هم در میان شیشه های سندبلاست پیدا می شوند.

از شیشه های سندبلاست چگونه باید استفاده کرد؟

طراحی و ساخت شیشه های سندبلاست به گونه ای است که می توان از آن ها هم در ساخت پنجره ها، هم در ساخت پارتیشن های شیشه ای و هم به عنوان وسایل تزئینی استفاده کرد؛ همین طور به خاطر خاصیت ضد لغزش بودن سندبلاست، این شیشه ها برای بخش هایی از کف زمین که نیاز به شیشه دارند، گزینه فوق العاده ای به حساب می آیند.

برای استفاده دکوراتیو از شیشه های سندبلاست، می توان نوارهایی از سندبلاست را به صورت تزئینی بر روی شیشه های شفاف عادی قرار داد. شیشه های سندبلاست طرح دار در هر نوع دکوراسیونی (چه سنتی و چه مدرن) خوب جلوه کرده و می توانند زیبایی محیط را چندین برابر کنند.

برای خلق یک طرح جدید و مدرن، شما می توانید از شیشه های سندبلاست بر روی مبلمان منزلتان، مثلا روی میز ناهارخوری، میز عسلی، بالای تخت خواب و … استفاده کرد و از نتایج آن شگفت زده شوید.