شیشه ساتینا

شما می‌توانید بهترین محصولات شیشه‌ای را از شرکت تتراگلس بخواهید. این مجموعه با بیش از یک دهه سابقه در زمینه تولید و واردات محصولات شیشه‌ای می‌تواند بهترین شیشه‌های ساتینا، سندبلاست، رنگی و سایر شیشه‌ها را به شما عرضه کند.

شیشه ساتینا نوعی از شیشه‌های مات است که امروزه محبوبیت زیادی کسب کرده , توسط طراحان داخلی بسیاری در سراسر دنیا، در هر بخشی از خانه و یا محل کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیشه‌ها به دلیل خاصیت مات بودن و جلوه جذابی که دارند، می‌توانند یک ظاهر جالب و جدیدی به محیط‌های مختلف ببخشند؛ شیشه‌های ساتینا بیشتر در مکان‌هایی که حریم خصوصی به حساب می‌آیند، به کار برده می‌شوند.

شیشه‌های ساتینا طی مجموعه‌ای از فرایندهای شیمیایی پیچیده ساخته می‌شوند.

چرا شیشه ساتینا تتراگلس؟

شیشه‌های ساتینا ارائه شده توسط تتراگلس، دارای ساختار متفاوت و خاصی بوده و با بهترین فناوری‌ها و مواد اولیه ساخته می‌شوند.

نحوه ساخته شدن شیشه ساتینا

برای ساختن شیشه‌های ساتینا از شیشه‌های معمولی استفاده می‌شود؛ در طی فرایندهای تولید این نوع از شیشه‌ها، مواد شیمیایی و اسیدهای ساینده‌ای مانند هیدروفلوئوریک از مواد اصلی هستند. در زمان ساخت شیشه‌های معمولی را در داخل این اسیدهای ساینده قرار می‌گیرند.

یکی از تفاوت‌های میان شیشه‌ ساتینا و شیشه‌ سندبلاست، میزان سطح مات شده آن‌ها است. ممکن است سطح شیشه‌های سندبلاست به طور کامل مات نشود، اما شیشه‌های ساتینا به طور کاملا یک دست مات هستند و هیچ سطح شفافی بر روی آن‌ها دیده نمی‌شود.

لازم است بدانید که شیشه‌های ساتینا ساختار بسیار متفاوتی نسبت به شیشه‌های مشجر و شیشه‌های سندبلاست دارند. شیشه‌های ساتینا بسته به استفاده‌ای که از آن‌ها می‌شود، در ضخامت مختلف و متنوعی تولید می‌شوند.

کاربردهای رایج شیشه‌های ساتینا

شیشه‌ها یکی از اشیائی هستند که از زمان ساخته شدن آن‌ها تا به الان، در صنایع و ساخت وسایل مختلفی از آن‌ها استفاده می‌شود. می‌توان گفت یکی از اساسی‌ترین دلایلی که باعث این محبوبیت‌ها شد، خاصیت مات بودن آن بود؛ به این صورت که با این که انسان‌ها می‌توانستند از آن‌ها به عنوان یک مانع استفاده کنند، اما بازهم امکان دیده شدن و بررسی محوطه پشت آن‌ها همچنان وجود داشت. یکی از تاثیراتی که پیشرفت علم و تکنولوژی بر روی ساخت شیشه‌ها گذاشت، کاهش شفافیت آن‌ها بود. امروزه بسیاری نیاز دارند تا حریم شخصی خودشان را به صورت کامل‌تری حفظ کنند. شیشه‌های ساتینا با وجود نداشتن شفافیت بسیار زیاد نسبت به شیشه‌های معمولی، می‌توانند به سادگی نور را از خارج محوطه به داخل راه دهند و سبب ایجاد روشنایی آن با استفاده از نور طبیعی شوند.

1.استفاده در ساخت پنجره:

یکی از مشهورترین کاربردهای شیشه‌های ساتینا، استفاده از آن‌ها در ساخت پنجره است. پنجره‎هایی که با شیشه‌های ساتینا ساخته می‌شوند به شما این امکان را خواهند داد تا بتوانید در حالی از نور طبیعی در تمام ساعات روز استفاده کنید؛ همزمان حریم شخصی خود را حفظ کنید چرا که به هیچ وجه از طریق شیشه‌های پنجره نمی‌توان داخل خانه را مشاهده کرد. این شیشه‌ها جلوه بسیار خاص و مدرنی دارند و می‌توانند به سادگی، فضای شما را چندین برابر زیباتر کنند.

2.استفاده در ساخت حمام شیشه‌ای:

طی چند دهه اخیر، ایده ساخت حمام‌های شیشه‌ای در خانه‌های مدرن، بزرگ و گران قیمت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. انعطاف پذیر بودن جلوه حمام‌های شیشه‌ای به طوری است که می‌توان هم در طراحی‌های مدرن و هم در طراحی‌های قدیمی و سنتی از آن‌ها استفاده کرد. به دلایلی که خودتان می‌دانید، در ساخت حمام‌های شیشه‌ای و کابین دوش حتما باید حریم خصوصی رعایت شود؛ برای همین، بهترین گزینه برای ساختن این نوع از حمام‌ها، شیشه‌های ساتینا هستند؛ دلیل متناسب بودن این شیشه‌ها، مات بودن آن‌ها است. از آن‌جایی که این شیشه‌ها شفافیت زیادی ندارند پس به هیچ وجه محیط داخل حمام را نشان نمی‌دهند.

3.استفاده در ساخت پارتیشنهای شیشه‌ای:

پارتیشن‌های شیشه‌ای به دلیل خاصیت جا به جایی راحتی که دارند، یکی از جایگزین‌های فوق العاده برای دیوارهای به حساب می‌آیند. به طور کلی پارتیشن‌ شیشه‌ای بیشتر برای تقسیم بندی فضاهای مسطح اداری و یا حتی منازل و محوطه‌های شخصی هم به کار می‌رود. اگر می‌خواهید تقسیم بندی فضای خود را به گونه‌ای انجام دهید که در آخر یک فضای خصوصی بدون دید و همین طور عایق صدا داشته باشید، بهترین پیشنهاد برای شما پارتیشن‌های شیشه‌ای ساخته شده از شیشه‌های ساتینا است.

4.استفاده در ساخت بالکن‌های شیشه‌ای:

هدف از ساخت بالکن‌ها، ایجاد یک فضای کوچک بدون تنش است که در آن بتوان از هوای آزاد و منظره خارج از خانه لذت برد. البته هم اکنون با گذشت چند دهه از ساخت بالکن‌ها، آن‌ها به یک فضای شخصی‌تر و خصوصی‌تر تبدیل شده‌اند؛ همین قضیه بالکن‌ها را به یک بخش محصور دیگری از خانه تبدیل کرد و باعث کمتر شدن تفاوت بالکن‌ها با سایر بخش‌های خانه شد. با این حال، امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند تا از محصور بودن بالکن منزلشان بکاهند و آن را به یک فضای دلبازتر تبدیل کنند؛ همین نیاز‌ها باعث توسعه و گسترش ایدهای به نام بالکن‌های شیشه‌ای شد. بالکن‌های شیشه‌ای درست همانند بالکن‌های دیگر بودند اما یک تفاوت بزرگی که داشتند، شیشه‌ای بودن آن‌ها بود. از همان ابتدا، بسیاری از افراد تمایل پیدا کردند تا از این نوع بالکن‌ها در خانه خود استفاده کنند؛ اما با این وجود، باز هم نیاز مردم به یک فضای خصوصی حس می‌شد. یکی از ایده‌هایی که برای حل این مشکل بسیار کارآمد محسوب می‌شد، ساخت بالکن‌های شیشه‌ای با استفاده از شیشه‌های مشجر و مات بود. همان‌طور که گفته شد شیشه‌های ساتینا نوعی از شیشه‌های مات هستند که با وجود شفافیت کمی که دارند، می‌توانند به سادگی نور را از خودشان عبور دهند و یک منظره بسیار زیبا را خلق کنند.