شیشه هوشمند

شرکت تتراگلس، اولین شرکتی است که اقدام به واردات مستقیم میکروفیلم الکتروکروم در ایران کرده است. تتراگلس با واردات میکرو فیلم کمپانی میامی تایوان اقدام به فروش شیشه هوشمند (اسمارت) در ایران می‌کند.

شیشه هوشمند (اسمارت)

شیشه هوشمند را می توان نوعی شیشه عنوان کرد که با بکارگیری تکنولوژی های روز دنیا، به گونه ای ساخته شده که می توان میزان جذب نور در آن را تغییر داد.

شیشه های هوشمند تتراگلس به دو صورت برچسبی پشت شیشه و لمینیت مابین دو شیشه ارائه می‌گردد.

نحوه عملکرد شیشه های هوشمند از طریق منظم و نامنظم شدن یونهای موجود در میکروفیلم است که در حالت روشن “ON” شیشه کاملا شفاف و در حالت خاموش “OFF” شیشه کاملا مات می‌شود. میکروفیلم‌ها به صورت رول‌هایی هوشمند با عرض و طول مختلف هستند. در واقع شیشه‌های هوشمند از 4 جزء تشکیل می‌شود:

  • شیشه
  • میکروفیلم هوشمند
  • اینورتر برق
  • ریموت کنترل

لیست قیمت شیشه هوشمند

شرکت تتراگلس کیفیت و قیمت شیشه هوشمند را تضمین می‌نماید. لازم به ذکر است برای دریافت لیست قیمت با کلیک بر روی دکمه پایین شما به لیست قیمت خدمات تتراگلس به صورت فایل PDF دسترسی خواهید داشت. فراموش نکنید تمام تلاش ما بروزرسانی دائم قیمتها است اما از آنجاییکه احتمال خطا و یا نوسان قیمت وجود دارد، همیشه می‌توانید با تماس با ما یا از طریف واتس اپ و تلگرام استعلام قیمت نهایی را دریافت نمایید.

چرا شیشه هوشمند تتراگلس؟

شیشه هوشمند تتراگلس دارای دو سال گارانتی و بیمه نامه کتبی و 10 سال خدمات پس از فروش می‌باشد.

تصاویر شیشه هوشمند در حالت خاموش و روشن

تصاویر زیر برخی نمونه‌‌های شیشه هوشمند هستند که می توانید با گرفتن و کشیدن دستگیره‌ها تفاوت شیشه هوشمند را در حالت روشن و خاموش به طور کامل متوجه شوید.

شیشه هوشمند روشن تتراگلسشیشه هوشمند خاموش دستگیره
شیشه رنگی در حالت روشن در کنار راه پلهشیشه رنگی در حالت خاموش در کنار راه پله
درب شیشه هوشمند روشندرب شیشه هوشمند خاموش
اتاق جلسه با شیشه هوشمند روشناتاق جلسه با شیشه هوشمند خاموش

فیلم نمونه شیشه هوشمند کار شده توسط تتراگلس

در ادامه می‌توانید ویدئو و فیلم‌های نمونه‌کارهای ما را ببینید.

شیشه هوشمند برج طوس جردن

نصب شیشه هوشمند پروژه مسکونی ملاصدرا

شیشه هوشمند ساختمان پزشکان شریعتی

شیشه هوشمند پروژه همدان

شیشه هوشمند برج دیپلمات ساسان

شیشه هوشمند پروژه سعادت آباد

و صدها نمونه پروژه موفق دیگر…

قابلیت پخش ویدیو با شیشه های هوشمند

اینورتر برق شیشه هوشمند

در ارتباط با شیشه و میکروفیلم پیشتر توضیحات ارائه شد، اما اینورتر برق که شامل یک باکس 20 در 20 سانتی متری می‌شود به عنوان کاهنده برق در مسیر جریان برق، برق 220 ولت شهر را به برق 48 ولت تبدیل می‌کند و بوسیله ریموت کنترل اقدام به On و Off کردن شیشه هوشمند می‌کنیم. تتراگلس اینورتر های اصل تایوان و ریموت کنترل‌های محصول کمپانی ZFR را با گارانتی و ضمانت به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

شیشه هوشمند برچسبی

در شیشه هوشمند برچسبی میکروفیلم هوشمند به صورت پشت چسب‌دار، پشت شیشه چسبیده است که البته به طور مستقیم در معرض ضربه، گردوغبار، نور مستقیم، آب خوردگی و … قرار دارد. این شیشه‌ها از نظر دوام و طول عمر نسبت به شیشه‌های هوشمند لمینیت مقداری ضعیف‌تر است.

کاربرد شیشه هوشمند پشت چسب‌دار

این شیشه ها نسبت به شیشه های هوشمند لمینیت مقرون به صرفه تر هستند و در مواردی که امکان دو لایه کردن شیشه میسر نباشد، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. هم‌چنین در مواردی که قبلا شیشه نصب و مورد استفاده قرار گرفته، امکان نصب این شیشه‌ها به خوبی وجود خواهد داشت.

شیشه هوشمند لمینت

در شیشه هوشمند لمینت، میکروفیلم هوشمند مابین دو شیشه لمینیت و وکیوم شده است. قاعدتا شیشه هوشمند لمینت از لحاظ دوام، زیبایی، کیفیت و طول عمر با مدل شیشه هوشمند برچسبی قابل مقایسه نیست.

شیشه هوشمند لمینت تتراگلس دارای دو سال گارانتی و بیمه نامه کتبی و 10 سال خدمات پس از فروش می‌باشد. شیشه هوشمند لمینت به صورت واترپروف و آنتی استاتیک و آنتی یو وی می باشد. هم‌چنین، قابلیت نصب آن در دیواره حمام، درب اتومات، پنجره‌ها، پارتیشن‌های اداری، دیواره‌های بیرونی استخر و غیره وجود دارد.

شیشه‌های هوشمند تایوانی با شیشه‌های هوشمند چینی، در یک نکته دارای تفاوت عمده می‌باشند. میکروفیلم‌های هوشمند چینی در حالت شفاف نسبت به شیشه ساده دارای 18% عدم وضوح هستند. در صورتی که شیشه‌های هوشمند تایوانی در حالت شفاف نسبت به شیشه‌های ساده دارای 8 درصد عدم وضوح هستند.

در واقع میکروفیلم‌های هوشمند تایوانی سوپر کلیر “super clear” و میکروفیلم‌های هوشمند چینی کلیر “Clear” هستند. پس در یک نتیجه گیری کلی شیشه‌های هوشمند تایوانی نسبت به شیشه‌های هوشمند چینی از لحاظ وضوح و کیفیت دارای برتری محسوسی هستند.

از جهت ضخامت نیز میکروفیلم‌های تایوانی 0.4 میل و میکروفیلم‌های چینی 0.8 میل هستند. همین ضخامت بیشتر نیز عامل اصلی وضوح کم‌تر در حالت Off یا شفاف است.

شیشه هوشمند در حالت خاموش و روشن

شیشه هوشمند در حالت روشنشیشه هوشمند در حالت خاموش

ضخامت شیشه هوشمند

شیشه‌های هوشمند دارای دو نوع ضخامت رایج 10 میل (که شامل دو لایه 5 میل می‌شود) و 12 میل (که شامل دو لایه 6 میل می‌شود)، هستند. البته ضخامت‌های دیگر آن نیز وجود دارد ولی انتخاب ضخامت شیشه بستگی به نوع پروفیلی که دورتادور آن را احاطه خواهد کرد، دارد. از انواع پر.فیل یوپی‌وی‌سی، آلومینیوم، چوبی، فلزی و غیره می‌توان استفاده کرد که با توجه به نوع پروفیل انتخابی از ضخامت مناسب شیشه هوشمند استفاده می‌کنیم.

ابعاد شیشه هوشمند

در حال حاضر بزرگترین سایز تولید شده میکروفیلم هوشمند با عرض رول 185 سانت می‌باشد که خوشبختانه شرکت تتراگلس با پیگیری مستمر، این سایز میکروفیلم تایوانی را در ایران وارد کرده و اقدام به لمینیت و تولید شیشه هوشمند در این سایز کرده‌ است. شیشه‌های هوشمند تتراگلس در عرض 185 سانت و ارتفاع نامحدود موجود می‌باشد (البته سایز شیشه بیشتر از 300 سانت نیست).

میکروفیلم‌های هوشمند تتراگلس با 2 عرض رول 120 و 185 سانتی ارائه می‌گردد. بهتر است هنگام ثبت سفارش سایز مورد نظر خود را به این بازه‌ها نزدیک کنید که هزینه پرت و اضافه برای شما لحاظ نگردد.

کاربردهای هوشمندانه شیشه هوشمند

شیشه هوشمند، این محصول فوق‌العاده و تکنولوژی به روز راهی جدید برای کنترل حریم شخصی، دمای اتاق‌ها و پنهان کردن صفحه تلویزیون محسوب می‌شود.
انواع مختلف شیشه، کار را برای انتخاب شیشه مناسب برای دکوراسیون داخلی هر خانه را سخت‌تر کرده است. انواع متنوع شیشه هوشمند می تواند چشم‌های کنجکاو را از حریم شخصی شما دور نگه دارد، دمای اتاق را معتدل نگه دارد و یا تلویزیون را پنهان کند.
نه تنها در محل کار، افراد زیادی حالا به استفاده از شیشه هوشمند در خانه هایشان روی آورده اند و از این تکنولوژی در محل زندگی خود و به منظورهای مختلف بهره می برند. اما در ادامه برخی از کاربردهای هوشمندانه این محصول در دکوراسیون داخلی را به شما معرفی خواهیم کرد:

دکمه ای برای حریم شخصی

شیشه هوشمند از دو پنل شیشه که در میان خود یک میکروفیلم هوشمند را جای داده است تشکیل شده که در حالت عادی کاملا مات است و با فشردن دکمه On و انتقال الکتریسیته به آن، ذرات داخل میکروفیلم منظم می‌گردند و شیشه را شفاف می سازند. این شیشه می تواند برای تقسیم و جداسازی فضاها مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال می‌توان آشپزخانه کاملا اپن را با یک دکمه از دید مهمانها پنهان کرد و یا با استفاده از آن در کابین دوش شیشه ای با خیال راحت به حمام کردن پرداخت.
هم‌چنین از شیشه هوشمند می توان به عنوان پرده‌ای برای ویدئو پروژکتور استفاده کرد، البته در نظر داشته باشید این شیشه ها در حالت شفاف نیز کمی کدر هستند. برخی نیز برای درب سرویسهای بهداشتی از این شیشه ها استفاده می کنند که در هنگام اشغال بودن کافیست با فشار دکمه ای شیشه را در حالت مات قرار دهید تا حریم شخصی مورد نیاز خود را داشته باشید.

استفاده از شیشه هوشمند در پنجره‌های ساختمان

با تحقیقات صورت گرفته در خصوص اتلاف انرژی، مشخص شده است که حدودا یک سوم این انرژی در ساختمان ها از طریق پنجره ها از بین میرود و برای اتلاف انرژی باید راهکاری ارائه داد. در همین راستا با کمک فناوری های جدید به نوعی از شیشه دست یافتند که با فشار یک دکمه کدر شده و با فشار دوباره ی آن به حالت قبل باز می گردد. این شیشه ها کاربرد فراوانی دارند. به عنوان مثال برای سالن های کنفرانس و شروع جلسات مختلف، برای سرویس حمام، برای جلوگیری از ورود آفتاب در ویترین های فروشگاه ها و همچنین برای خانه های مسکونی که تمایل به دیده شدن محیط خانه ندارید کاربرد دارد. با اینکه استفاده از این شیشه هنوز رایج نشده است اما شما می توانید نمونه های بسیاری را در سراسر دنیا مشاهده کنید. شاید در حال حاضر ضرورتی در استفاده از این شیشه ها نداشته باشید اما تصور کنید یک روز گرم آفتابی که نور خورشید مستقیما به اتاق شما می تابد راهی جز استفاده از وسایل خنک کننده نخواهید داشت. راهکار بعدی استفاده از شیشه های دودی و دلگیر خواهد بود اما اگر بعد از گذشت فقط چند ساعت این نور شدید آفتاب برود شما همچنان باید این شیشه های دودی را تحمل کنید. برای ایجاد یک راهکار بهتر و به صرفه می توان از شیشه های هوشمند استفاده کرد. 

ساختار شیشه های هوشمند به چه شکل است؟

این شیشه ها از فناوری الکتروکرومیک و ذرات معلق بهره گرفته تا به شکلی که ما در حال حاضر می بینیم برسند. الکتروکروماتیک‌ها از نوع شیشه هایی هستند که با ورود جریان الکتریکی تغییر پیدا می کنند. این تغییر موجب می شود که ویژگی های مواد در یک واکنش شیمیایی تغییر کرده و نور را جذب یا منعکس کند. در حقیقت برای ساخت این نوع شیشه از فناوری های الکترونیکی استفاده می کنند.

شیشه هوشمند در منازل

شیشه هوشمند یک فناوری بروز و عالی است که در محیط های لوکس مانند خانه های مدرن، دفاتر، مکان های تفریحی و مکان های بهداشتی کاربرد دارد. به دنبال ایجاد نوآوری، استفاده از شیشه های هوشمند در خانه ها به طور فزاینده ای در حال رشد است، به خصوص که تعداد بیشتری از افراد به دنبال جایگزینی شیشه های قدیمی، گسترش و بهبود فضای خانه های فعلی خود هستند. این شیشه ای ها علاوه بر داشتن یک تکنولوژی پیچیده و مربوط به آینده، همچنین دارای یک ظاهر طراحی شده مینیمالیستی نیز هستند که قطعا شما را به وجد می آورد. با توجه به خاصیت عایق بندی عالی در برابر از دست دادن گرما، نور ماوراء بنفش و صدا، عملکرد بهتری در مصرف انرژی در پی خواهد داشت.

کارکرد این شیشه نیز بسیار ساده است و باعث می شود حریم شخصی افراد خیلی سریع و با فشار یک دکمه فراهم شود. این امر به ویژه با افزایش فن آوری در خانه های هوشمند محبوبیت بیشتری پیدا می کند. کاربردهای این فناوری بسیار زیاد و متفاوت هستند.

ما به عنوان یک تولید کننده، محصولات خود را با دقت و کیفیت بیشتری ارائه می دهیم تا این امکان را برای ما فراهم کند که نیازهای معماران، طراحان داخلی، توسعه دهندگان، سازندگان و پیمانکاران را برآورده کنیم. ما فناوری شیشه هوشمند را در طیف گسترده ای از بخش ها از جمله مسکونی، فروشگاهی، خدمات مجالس، مکان های بهداشتی و حتی سرگرمی تولید و عرضه کرده ایم. بنابراین، مهم نیست که پروژه شما در کدام صنعت قرار بگیرد، شیشه هوشمند در آنجا کاربرد خواهد داشت تا ما توسط تخصص و دانش خود از شما پشتیبانی کنیم.

شیشه هوشمند در حمام و سرویس بهداشتی

یکی از کاربردهای رایج فناوری شیشه هوشمند استفاده از آن در حمام و سرویس های بهداشتی منازل، هتل ها و … است که اختیارات فوق العاده لوکسی را برای مشتریان شما فراهم می کند. شیشه های دو جداره هوشمند گزینه عالی برای جایگزینی پرده و پوشش های قدیمی است که اغلب از نظر سبک و همچنین از نظر نگهداری در حمام مشکل ایجاد می کنند.

شیشه هوشمند در پارتیشن و درب ها

علاوه بر کاربردهای گفته شده همچنین می توان از شیشه های هوشمند در طراحی درب های ورودی و خروجی و همچنین پارتیشن ادارات استفاده کرد. این مناطق از جمله فضاهایی هستند که گاه به گاه نیازمند ایجاد یک حریم خصوصی برای برگزاری جلسات و یا کلاس های آموزشی می شوند و به جای استفاده از دیوارهای دلگیر و بدون نور و یا پرده های قدیمی می توانند از این تکنولوژی بروز بهره مند شوند.

شیشه هوشمند در پنجره های دوجداره

این فناوری نوین و با دوام با بهره مندی از مزیت عملکرد حرارتی و ایجاد سریع حریم خصوصی، نیاز به پرده یا پوشش پنجره ها بر طرف می کند و کنترل و راحتی بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. لایه قابل تعویض PDLC بر روی سطح داخلی یک صفحه شیشه ای پوشانده شده سپس با یک پانل دوم ترکیب می شود تا یک واحد بسته شده تشکیل بدهد. ما می توانیم شیشه را مطابق با نیازهای شما تولید کنیم و کارآمدترین شیشه هوشمند در بازار را ارائه می دهیم. شما می توانید از مزایای شیشه هوشمند و شیشه عایق دوجداره، بدون نیاز به تعمیر و نگهداری و یا نیاز به نظافت خاص لذت ببرید.

پرسش و پاسخ متداول

تفاوت عمده شیشه هوشمند نسبت به شیشه های شفاف و ساتینا در ارائه خدمات است. شیشه های هوشمند با زدن دکمه ON ریموت شفاف و با زدن دکمه OFF سفید و مات می شود. در حالی که شیشه شفاف همیشه شفاف و شیشه ساتینا همیشه مات است.

بله شیشه های هوشمند با برق 220 ولت شهری کار می کند اما یک دستگاه اینورتز برق در مسیر جایگذاری می شود کهبرق 220 ولت شهری را به 48 ولت تبدیل می کند.

خیر شیشه های هوشمند خطر برق گرفتگی ندارد زیرا دارای کاهنده برق است و دستگاه اینورتر برق 220 ولت خطرناک شهری را به برق 48 ولت غیر خطرناک تبدیل می کند.

مهم ترین و اصلی ترین مزیت شیشه های هوشمند لمینیت نسبت به شیشه های هوشمند برچسبی طول عمر و دوام آن است. شیشه های هوشمند لمینیت ما بین 2 شیشه وکیوم و لمینیت می شوند، در صورتی که شیشه های هوشمند برچسبی به دلیل نداشتن محافظ در معرض ضربه، گرد و غبار، آب خوردگی و … قرار دارند.

طول عمر شیشه های هوشمند ارتباط مستقیم با میزان مصرف دارد. شیشه های هوشمند شرکت تتراگلس با برند میامی تایوان حداقل 3 میلیون بار قابلیت خاموش و روشن کردن و به طور نسبی 12 تا 15 سال طول عمر دارند.

سایز شیشه های هوشمند نسبت مستقیم با سایز شیشه دارد. همانطور که می دانیم جابجایی 2 لایه شیشه لمینیت هوشمند 6+6 با سایز 320 در 180 سانتی تر نسبت به شیشه هوشمند لمینیت 280 در 120 سانتی متر بسیار سخت تر است. بهتر است که یک طرف سایز از 120 سانتی متر تجاوز نکند.

شیشه های هوشمند را با در نظر گرفتن کاربری محیط با هر گونه فریمی از قبیل آلومینیوم، استیل، چوب، یو پی وی سی و … می توان استفاده کرد. اما به عنوان مثال در یک محیط مرطوب مانند حمام یا استخر باید از فریم آلومینیوم یا یو پی وی سی استفاده کرد. اما به طور کلی با هر فریمی سازگار است.