پارتیشن شیشه‌ای

تتراگلس با طیف گسترده‌ای از انواع پارتیشن‌ شیشه ای تک جداره، دو جداره، لمینت، فریملس و غیره، قابلیت بهترین و بیشترین استفاده از حداقل فضا را به شما ارائه می‌دهد. ما با تقسیم بندی و بخش‌بندی محیط کاری و زندگی شما امکان استفاده بیشتر از تمامی فضاها را فراهم می‌کنیم. رزومه اجرایی پارتیشن شیشه‌ای تتراگلس بالغ بر دوازده هزار مترمربع است که برای اداره‌های دولتی و غیردولتی، بانکها، موسسات مالی و اعتباری و… عملیاتی شده است.

خانه/پارتیشن اداری/پارتیشن شیشه‌ای

پارتیشن شیشه‌ای فریم‌لس Frameless

همانطور که از نام این سبک پارتیشن شیشه‌ای مشخص است، درواقع نکته حائز اهمیت آن، استفاده حداقلی از پروفیل در ساختار این نوع پارتیشن است.

در این سبک پارتیشن های شیشه‌ای، پروفیل‌ها حداقل فضا را اشغال می‌کنند و فضای بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد، هم‌چنین وضوح، دید و شفافیت بیشتری را به ارمغان می‌آورند.

قیمت پارتیشن شیشه‌ای

قیمت فریملس هر مترمربع 850 هزار تومان
قیمت پارتیشن دوجداره هر مترمربع 1.250.000 تومان

انواع پارتیشن شیشه‌ای

مدولار
دو جداره و چند جداره
اداری

چرا پارتیشن شیشه‌ای تتراگلس

تتراگلس با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات صنعت شیشه از قبیل میز برش مکوتک ایتالیا، دستگاه تراش و دیاموند باولونی ایتالیا، کوره سکوریت اینتریک ایتالیا، مقاطع مختلف پروفیل، شیشه‌های کریستال خارجی و سوپرکلیر داخلی به همراه تیم مجرب نصب با گارانتی و بیمه‌نامه رسمی، خدمات خود را به مشتریان ارائه می‌دهد.

پروفیل آلومینیوم اختصاصی

تتراگلس اقدام به تولید مقاطع مختلف پروفیل برای پارتیشن‌های فریم‌لس کرده است. ابعاد پروفیل اختصاصی تتراگلس 2.5 در 3 سانتی‌متر است. در پروسه آماده‌سازی پروفیل نهایت دقت و ظرافت به‌کار گرفته شده است. از نقطه نظرهای مختلف قدرت، استقامت، ایستایی، طول عمر، دوام و … تمامی موارد ایمنی سنجیده و تست گردیده است. کیفیت و دانسیته‌ی بالای آلومینیوم به کار رفته در این سیستم بالاترین ایستایی و استقامت را به ما ارائه داده است.

رنگ اصلی پروفیل بکار رفته نقزه‌ای یا سیلور است و قابلیت تغییر رنگ بصورت کوره‌ای و استاتیک را دارد. برای مثال پروفیل‌های آلومینیوم که با رنگ کوره‌ای آنادایز مشکی شده است. (ادامه در انتهای صفحه)

مقاطع پارتیشن شیشه‌ای

مقطع داخلی پروفیل‌های فریم‌لس تتراگلس، شیشه‌های به ضخامت 10 میل را در خود جای داده‌اند. در واقع امکان استفاده از شیشه‌های 10 میل سکوریت شفاف، 10 میل سکوریت ساتینا، 10 میل سکوریت با طراحی سندبلاست، لوگو، علامت تجاری خاص، طرح خاص، شیشه‌های 10 میل سکوریت رنگی، شیشه‌های دولایه 5 میل سکوریت لمینت شفاف، شیشه‌های دولایه 5 میل سکوریت لمینت رنگی، شیشه‌های دولایه 5 میل سکوریت لمینت رنگی ترنسپرنت، و شیشه‌های دو لایه 5 میل هوشمند وجود دارد.

در نتیجه شما انتخاب های متنوعی از لحاظ مقطع، طرح و رنگ پروفیل آلومینیوم، رنگ و جنس شیشه‌های مورد استفاده خواهید داشت.

اتصال شیشه‌ها

پارتیشن‌های فریم‌لس بروزترین و جدیدترین نوع پارتیشن شیشه‌ای هستند که زیبایی خاصی به فضای شما می‌بخشند. در این پارتیشن‌ها از کم‌ترین پروفیل عمودی استفاده شده و اکثر پروفیل‌ها بصورت افقی نصب می‌گردند و برای اتصال شیشه‌ها به یکدیگر از نوارهای درزگیر پلی کربنات H، چسب UV لاکسیل ایتالیا و لامپ uv، چسب دوطرفه شفاف فلکسیبل و… استفاده می‌گردد. تمام موارد ذکر شده، مخصوصا چسب uv تاثیر بسزایی در جلوگیری از انتقال صدا (تا چهل دسیبل)، جلوگیری از انتقال گردوغبار (آنتی استاتیک)، ممانعت از ردوبدل شدن گرما و سرما (insulation) را دارد.

یراق آلات

متاسفانه کشور عزیزمان در تولید یراق‌آلات و اکسسوری به تناسب تولید شیشه و آینه گام برنداشته است و از لحاظ ظزافت و استحکام قابل قیاس با یراق‌آلات وارداتی (بخصوص یراق‌آلات ایتالیایی) نیست.

یراق‌آلات بکار رفته در پارتیشن‌های فریم‌لس تتراگلس اکثرا ایتالیایی هستند که شرکت بصورت مستقل اقدام به واردات یراق‌آلات ایتالیایی بخصوص برند هوپه مرونی کرده است. باتوجه به مشکلات موجود در ارتبار با واردات یراق‌آلات از ایتالیا، به موازات آن اقدام به واردات مستقیم یراق‌آلات چینی و تایوانی درجه یک از قبیل برند کینگ لانگ، میتسوبو، هایدلی، ان‌اچ‌ان، اسپید و … کرده است.

پارتیشن شیشه ای مدولار

تیم های مدیریت ساختمان سعی می کنند همزمان با به حداقل رساندن هزینه ها، فضایی کارآمد و مفید را طراحی کنند. هر چند یک طرح اداری که برای یک سازمان کاملاً مناسب عمل می کند، غالباً برای سازمانی دیگر نامناسب خواهد بود و این مسئله برای صاحبان ساختمان های تجاری که می خواهند حداکثر استفاده را از فضای کاری خود ببرند بسیار اهمیت خواهد داشت.

خوشبختانه، دیوارهای پارتیشن شیشه ای مدولار یک راه حل مقرون به صرفه ارائه می دهند که مزایای قابل توجهی در مورد پارتیشن های شیشه ای دارند.

پنج مزیت رایج که می توانید هنگام نصب پارتیشن های شیشه ای متحرک در فضای اداری تجاری خود از آنها لذت ببرید عبارتند از:

1. به سرعت می توانید فضای خود را مطابق با شرایط جدید پیکربندی کنید

مهم ترین فایده حاصل از نصب پارتیشن های شیشه ای مدولار این است که صاحبان ساختمان و تیم های مدیریتی مربوط به آن می توانند به راحتی آنها را به موقعیت های جدید منتقل کنند. پارتیشن های قابل حمل شما را قادر می سازد تا به راحتی و آسان تر از آنچه که در مورد پارتیشن های سنتی وجود دارد، طرح های جدیدی در دفتر خود ایجاد کنید که برای جابجایی از یک مکان به مکان دیگر طراحی شده اند.
به عنوان مثال فضایی که شامل بسیاری از محفظه های کوچک است، می تواند به هنگام استفاده از دیوارهای شیشه ای قابل حمل، به سرعت و به راحتی به یک اتاق کنفرانس و محوطه ای برای جلسات و یا یک فضای کاری باز تبدیل شود.

2. عایق صدا و آکوستیک

یکی از مشکلاتی که اغلب با فضاهای کاری مدرن و با طرح آزاد وجود دارد، سر و صدای بیش از حد است. پارتیشن های شیشه ای به مدیران ساختمان این امکان را می دهند تا سر و صدای محیط را در فضای کاری بزرگ کاهش دهند بدون اینکه به ظاهر و طراحی داخلی اصلی آسیب برسانند.

3. بازسازی کم هزینه

اگر قصد دارید طراحی داخلی فضای تجاری خود را در پاسخ به درخواست مشتری تغییر دهید یا آن را در آینده برای مخاطب هدف خود جذاب تر کنید، دیوارهای شیشه ای مدولار می توانند یک گزینه مقرون به صرفه باشند. از آنجایی که پارتیشن های مدولار با قابلیت حمل آسان طراحی شده اند، بدون نیاز به استفاده از ابزارهای خاص یا بستن ساختمان در یک مدت طولانی برای بازسازی، می توانند خیلی سریع تر از پارتیشن های سنتی جابجا شوند.

4. فضای کاری زیبا و لذت بخش

هر نوع طرح که می خواهید در یک ساختمان تجاری داشته باشید، دیوارهای پارتیشن شیشه ای می توانند زیبایی را برای فضای داخلی دفتر شما به ارمغان آورند و باعث جذابیت بیشتر آن برای کلیه صنایع و بخش های تجاری شوند. با این حال، پارتیشن های شیشه ای، چه از نوع قابل حمل و چه از نوع ثابت، از نظر زیبایی شناسی خوشایند هستند و از اصول و روندهای طراحی مدرن پیروی می کنند.

5. نور طبیعی بیشتر

هر دو پارتیشن شیشه ای ثابت و قابل حمل، صاحبان ساختمان را قادر می سازند تا فضای داخلی اداری را طوری ایجاد کنند که در آن نور طبیعی می تواند حتی به تاریک ترین گوشه ها نیز وارد شود. اما پارتیشن های قابل حمل باعث می شود مقدار نور طبیعی در فضاهای تجاری به حداکثر برسد.

پارتیشن شیشه‌ای دو جداره و چند جداره

این دسته از پارتیشن‌ها نیز به مانند پارتیشن‌های فریم‌لس وظیفه جداسازی و بخش بندی فضا را بعهده دارند، ولی دارای پروفیل‌های ضخیم‌تری هستند. هم‌چنین، نسبت به تک جداره‌ها، فضای بیشتری اشغال می‌کنند و از لحاظ زیبایی دارای جایگاه پایین‌تری هستند و تنها نکته مثبت این دسته این است که عایق صدا، گرما و سرما به علت 2 یا 3 جداره بودن شیشه‌ها هستند.

این شیشه‌ها عایق‌هایی به مراتب بسیار بهتر از تک جداره‌ها هستند.

توضیحات تکمیلی پروفیل آلمینیوم اختصاصی

تنوع رنگ های پروفیل متفاوت است. پروفیل ها تماما قابلیت انادایز شدن را دارا هستند. تنوع رنگ پروفیل ها به صورت برنز، سفید، مشکی، طلایی و نقره ای است که بنا بر رنگ محیط و سلیقه مشتری قابلیت انادایز را دارا می باشد.
در واقع در اینجا منظور از پروفیل، قطعاتی‌ است که از مقاطعی ثابت تشکیل شده که متناسب با مقاومت، ایستایی و جنس در صنعت پارتیشن استفاده می گردد.
در واقع محور افقی پارتیشن شیشه ای نقش تیر (به عنوان پروفیل سبک) و محور عمودی پارتیشن در نقش ستون (به عنوان پروفیل سنگین) در تار و پود پارتیشن قفل می گردد. اگر پارتیشن شیشه ای را به مانند یک ساختمان در نظر بگیریم، پروفیل های افقی و عمودی در نقش تیر و ستون ساختمان هستند و ایستایی کامل پارتیشن وابسته به همین پروفیل های افقی و عمودی است.
در زمان حاضر مقاطع مختلفی برای پارتیشن ها در نظر گرفته شده و به تناسب پیشرفت تکنولوژی از سایز مقاطع پارتیشن کاسته می شود.
معمولا پروفیل های الومینیوم به دو دسته: الومینیوم های تو خالی و الومینیوم های تو پر تقسیم می گردد. در واقع پروفیل هایی که دارای وزن بیشتر و دانیسته بالاتری هستند را الومینیوم توپر و آن دسته از الومینیوم ها که دارای وزن و جرم کمتری هستند و در واقع دارای دانیسته پایین تری هستند را الومینیوم های تو خالی می گویند. در واقع معیار وزن و جرم ملاک اصلی این نوع تقسیم بندی می باشد که با در دست گرفتن بخشی از الومینیوم به راحتی می توان به این نوع تقسیم بندی بر مبنای جرم، اشراف پیدا کرد.
علت اصلی استفاده از پروفیل الومینیوم در ساختار پارتیشن ها، وزن کم، ایستایی بالا، دوام در برابر اثرات محیطی از قبیل زنگ زدگی، خوردگی، رنگ پریدگی و … قابلیت جا به جایی، حمل و زیبایی است.

پارتیشن اداری شیشه ای تتراگلس

عموما در پروژه های اداری از پارتیشن اداری با پروفیل الومینیوم استفاده می گردد. در واقع پارتیشن های چوبی MDF جای خود را به پارتیشن الومینیومی داده اند. به تناسب پیشرفت و تغییر در ساختار پارتیشن های اداری و استفاده از پارتیشن های شیشه ای با پروفیل الومینیوم به جای پارتیشن های چوبی و MDF شرکت تتراگلس نیز تغییرات بزرگی در روال پارتیشن بندی خود ایجاد کرده است. روال کار به این صورت می باشد که بعد از اخذ تماس از سوی متقاضی و کارفرما، کارشناسان و طراحان شرکت تتراگلس در محل پروژه حضور بعمل می اورند و با ادوات اندازه گیری از قبیل متر لیزری و تراز لیزری، اندازه گیری و عکس برداری و فیلم برداری دقیق از محل را به عمل می اورند و در مرحله بعد توسط نرم افزار اکسل سایز های پروفیل ها را استخراج و با برنامه اتوکد اندازه گیری را به مرحله کاربردی تبدیل می کنند و یک شماتیک و 3D از محلی که قرار به اجرای پارتیشن در آن است را به مشتری ارائه می دهند. بعد از بدست اوردن طراحی اولیه و موافقت ضمنی کارفرما، سایزهای دقیق پروفیل و شیشه ها استخراج می گردد. شایان ذکر است که تیم طراحی تتراگلس راهنمایی لازم در جهت انتخاب نوع پروفیل، شیشه و یراق آلات با توجه به موقعیت محیطی فضا به متقاضی ارائه می دهند تا مشتری با تایید یا ایجاد تغییرات در طراحی اولیه به یک جمع بندی کامل برسد و بعد از همسویی نظرات کارفرما و تیم طراحی تتراگلس طرح نهایی را با نرم افزارهای معماری از قبیل 3D MAX منعکس کرده و طرح فاینال یا نهایی را آماده اجرا می کنند.
تتراگلس با بهره گیری از مقاطع مختلف پروفیل آلمینیوم، شیشه های شفاف، مات، رنگی و … یراق آلات وارداتی استیل و آلمینیوم، دست مشتری را در انتخاب انواع مختلفی از متریال باز می گذارد.
تعیین زمان بندی اجرای پارتیشن وابستگی مستقیم به متراژ کار دارد. البته در برخی موارد از قبیل پارتیشن آلومینیومی با شیشه های لمینیت 2 لایه یا شیشه های هوشمند زمان تحویل کار به تعویق می افتد. با کلیک بر عبارت مزایای پارتیشن شیشه ای به صفحه لینک شده مراجعه کنید.
تیم اجرای تتراگلس در مواردی که پروژه با کاستی زمان مواجه باشد، قابلیت اجرای کار پارتیشن به صورت شبانه روزی را دارا است.

پرسش و پاسخ متداول

در این سبک پارتیشن های شیشه‌ای، پروفیل‌ها حداقل فضا را اشغال می‌کنند و فضای بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد، هم‌چنین وضوح، دید و شفافیت بیشتری را به ارمغان می‌آورند.

این دسته از پارتیشن‌ها نیز به مانند پارتیشن‌های فریم‌لس وظیفه جداسازی و بخش بندی فضا را بعهده دارند، ولی دارای پروفیل‌های ضخیم‌تری هستند.

تتراگلس با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات صنعت شیشه از قبیل میز برش مکوتک ایتالیا، دستگاه تراش و دیاموند باولونی ایتالیا، کوره سکوریت اینتریک ایتالیا، مقاطع مختلف پروفیل، شیشه‌های کریستال خارجی و سوپرکلیر داخلی به همراه تیم مجرب نصب با گارانتی و بیمه‌نامه رسمی، خدمات خود را به مشتریان ارائه می‌دهد.

یراق‌آلات بکار رفته در پارتیشن‌های فریم‌لس تتراگلس اکثرا ایتالیایی هستند که شرکت بصورت مستقل اقدام به واردات یراق‌آلات ایتالیایی بخصوص برند هوپه مرونی کرده است.

نمونه‌کارهای پارتیشن اداری تتراگلس