پارتیشن اداری متحرک

شرکت شیشه تتراگلس، ارائه دهنده با کیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین محصولات شیشه‌ای از قبیل آینه رنگی، شیشه رنگی و همین‌طور پارتیشن‌های شیشه‌ای است. این مجموعه با بیش از یک دهه تجربه در این زمینه، با استفاده از دقیق‌ترین ابزارآلات، قادر به انجام چندین پروژه موفق، در طول سال‌های فعالیت خود بوده است.

خانه/پارتیشن اداری/پارتیشن اداری متحرک

سایر خدمات تتراگلس

امروزه با توجه به کوچک شدن خانه ها و ادارات و روی آوردن به زندگی آپارتمانی نیاز به پارتیشن های متحرک بیشتر شده است. با استفاده از این ابزار شما قادر به جداسازی فضاهای مختلف یک منزل، اداره و سایر مکان ها هستید.

از پارتیشن های متحرک برای جداسازی دو یا چند قسمت از یک اداره یا هر مکانی دیگر نیز استفاده می شود. اگر شما صاحب یک دفتر یا اداره هستید به راحتی می توانید با استفاده از پارتیشن های متحرک اداری برای کارمندان خود اتاق کارهای مجزا فراهم کنید و پس از اتمام قرارداد با جمع کردن آن ها همه چیز را به حالت قبلی بازگردانید.

برای تقسیم بندی محل کار و دفتر خود بهتر است به جای استفاده از دیوار های ثابت و خشک از پارتیشن اداری متحرک استفاده کنید؛ پارتیشن ها با داشتن ریلی حول محور کف اتاق یا سقف به راحتی قابل حرکت دادن هستند که با استفاده از آن ها کاملا دو فضا را به صورت موقت از هم جدا می کنید. پارتیشن بندی نقش اصلی را در زیبا سازی دفتر شما دارد. همچنین دیوار ها و پارتیشن های متحرک اداری، باعث انعطاف پذیری محل کار شما می شوند. شما با استفاده از آن ها قادر هستید در مدت زمان کوتاه، بدون صرف هزینه و مشکلات ساختار های ثابت طراحی و ساختار دفتر خود را تغییر دهید. یکی از دلایل استفاده از این پارتیشن ها مقرون به صرفه بودن آن ها و استفاده راحت از آن ها است.

ویژگی های پارتیشن اداری متحرک

با توجه به تغییراتی که در طراحی و دکوراسیون ادارات و سازمان ها ایجاد شد، پارتیشن های اداری جایگاه خود را بیش از قبل پیدا کردند. شما با استفاده از این پارتیشن ها می توانید به بهترین نحو، بیشترین بهره را از یک اتاق مربع یا مستعطیل شکل معمولی ببرید و سالیان طولانی است که از پارتیشن ها نیز استفاده می شود. پارتیشن ها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای نیاز خاصی مورد استفاده قرار می گیرد و رایج ترین آن ها تک جداره و دو جداره هستند. مزیت پارتیشن دو جداره این است که علاوه بر جدا کننده، عایق صدا و دما نیز هستند و از این جهت محبوبیت بیشتری دارند. برخی از مزایای پارتیشن های اداری متحرک به صورت زیر است:

  • آسان بودن نصب
  • سهولت در جا به جایی
  • سازگاری با محیط زیست
  • قابلیت تطبیق با محیط

پارتیشن های اداری به دو گونه ثابت و متحرک تقسیم می شوند. پارتیشن های متحرک اداری به دلیل ویژگی های خاصی که دارند بیشتر در ادارات و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. پارتیشن های متحرک همانطور که از نامشان مشخص است قابلیت جا به جایی دارند و به راحتی هرزمان که لازم باشد می توان آن هارا جا به جا کرد. به طور مثال اگر شما بخواهید برای مدتی کوتاه یک فضای اختصاصی داشته باشید به راحتی با استفاده از این پارتیشن ها می توانید فضای مورد نظر خود را فراهم کنید و امکان اعمال تغییرات هم برای شما فراهم است. پارتیشن های متحرک اداری انواع مختلفی دارند که هر کدام متناسب با نیاز خاصی طراحی و تولید می شوند.

انواع پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن متحرک پانلی

در استفاده از این مدل پارتیشن، جداسازی دو فضا به طور تقریبی صورت می گیرد.

پارتیشن متحرک آکاردئونی

در ساخت این نوع پارتیشن ها از مواد اولیه متفاوتی استفاده می شود و جنس های مختلفی مانند چرمی، چوب بامبو و آلومینیومی دارند.

جنس پارتیشن های آلومینیومی از آلومینیوم چهار پر است و نوع پانلی آن ها از جنس ام دی اف 16×6 میلی متری یا لترون است. عرض هر لنگه پارتیشن متحرک 75 سانتی متر است که به وسیله لولا به هم متصل می شوند.

پارتیشن های متحرکی که از چرم ساخته می شوند، حداکثر ارتفاع آن ها 60 سانتی متر است و بسیار محکم تر هستند اما نصب آن ها متفاوت است. برای نصب آن ها قوطی های 4×4 سانتی متری را به صورت دو به دو در دو طرف دیوار نصب می کنند و به کمک ریل و چهار چوب آن را مهار می کنند.

گونه سوم از پارتیشن های متحرک آکاردئونی، از جنس چوب بامبو هستند که زیبایی و جلوه خاصی دارند. مهم ترین قابلیت این پارتیشن ها این است که می توان روی آن ها طراحی کرد و شما می توانید با انتخاب یک طرح زیبا جلوه خاصی به محل کار خود ببخشید.

مزایای پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن های اداری متحرک با گذشت زمان، جایگاه ویژه ای نسبت به مبلمان محدود و یکنواخت یک سازمان یا دیوار کشی های هزینه بر و پر دردسر پیدا کرده اند. شرکت ها، ادارات و سازمان ها با استفاده از این پارتیشن ها به راحتی فضای کاری خود را تقسیم بندی می کنند. پارتیشن های متحرک از ملزومات مراکز ارتباطی مانند مخابرات هستند که به کمک آن ها می توانید بخش اپراتور مرکز تلفن را به چند بخش مجزا تقسیم کنید. حتی اگر یک سالن اجتماعات بزرگ دارید و فقط بخش کوچکی از آن را نیاز دارید، می توانید با استفاده از پارتیشن های متحرک به راحتی فضای مورد نظر خود را فراهم کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که پارتیشن های متحرک آکاردئونی بخش ها را به طور کامل از هم جدا می کنند و پارتیشن های متحرک پانلی به صورت تقریبی این کار را انجام می دهند و ارتباط برقرار است.

نتیجه گیری

اگر شما هم نیاز به تغییر در محل کار خود به صورت موقت و بدون نیاز به صرف هزینه های زیاد دارید پارتیشن های متحرک اداری بهترین گزینه هستند. همانطور که پیش تر هم اشاره شد پارتیشن ها تنوع بسیار بالایی دارند و شما با کمی خلاقیت، صرف وقت و مراجعه به متخصصانی که در این زمینه فعالیت و مهارت بالایی دارند، می توانید بهترین پارتیشن متحرک را پیدا کنید و برای محل کار خود جلوه خاصی ایجاد کنید.

مقالات پارتیشن اداری